Jak znaleźć producenta w Chinach

Jak znaleźć producenta w Chinach

W ostatnim czasie Polski – Chińska Izba Gospodarcza wspomniała, że Chiny nazywane są fabryką świata nie bez powodu. W 2021 roku Chiny dokonały kolejnego kroku w tym kierunku, stając się głównym partnerem handlowym Unii Europejskiej. Nie dziwi więc nikogo fakt, że wielu handlowców szuka tańszych producentów właśnie w tym regionie świata. Jednak znalezienie odpowiedniego partnera lub bezpieczne nawiązanie współpracy z fabryką z Chin może być  niełatwym zadaniem. W niniejszym artykule przedstawimy podstawowe informacje i rozwiązania, które ułatwią znalezienie dostawcy z Chin.

Jak znaleźć producenta w Chinach


W regionie Chin mamy dostępne kilka jak nie kilkanaście witryn internetowych wspomagające współpracę B2B, takich jak Made-in-China, Alibaba, 1688. Większość firm jaka znajduje się na dostępnych stronach istnieje i potwierdzają to same platformy odznaczając w różnych sposób, niestety nie jest to wystarczające do potwierdzenia prawdziwego dostawcy.

Platforma internetowa  Alibaba informuje, że przyjrzała się bliżej sprawie i poinformowała, że nawet „ złoci ”dostawcy nie zawsze piszą prawdę. W takim przypadku, warto wspomóc się dodatkową weryfikacją strony dostawcy, opiniami na temat firmy lub nawet zebraniem opinii z innych dostępnych źródeł dostępnych w branży lub kupno ich publikacji w celu poszukiwań wiarygodnych dostawców i kupców.

 Główne gałęzie gospodarcze Chin to przede wszystkim  elektroniczny, przemysły wydobywczy, energetyczny, odzieżowy jednak największą rolę w tym państwie odgrywa handel zagraniczny który nadal jest w dalszym rozwoju. Chiny to nadal wyrazisty lider generujący kolejne rekordowe sprzedaże zagraniczne na świecie.

Przed podjęciem decyzji o współpracy z dostawcą z tego regionu, warto sprawdzić co tak naprawdę potrzebujesz. Patrząc na to, że nadal jest wiele do odnalezienia niszowych rynków, warto przygotować konkretnie ile chcesz zakupić wybranego produktu, za jaką cenę. Dla fabryki może mieć to kluczowe znaczenie przy ustaleniu ceny lub poziomu zapasów jak i wpływ na przyszłą współpracę.

Handel z Chinami, Import z Chin.

Nie jest tajemnicą, że w handlu zagranicznym należy zachować dużą ostrożność. Doświadczenia producentów pokazują, że nie tylko w  Chinach wciąż zdarzają się różnego rodzaju oszustwa.
Większość uważa, że najbezpieczniej jest zamawiać w dużych i sprawdzonych fabrykach. My jednak możemy powiedzieć, że mniejsze fabryki to też firmy są godne zaufania.

Zawsze musimy się kierować rozsądkiem i weryfikacją możliwości współpracy korzystając z takich platform inspektorów jak www.uspect.eu. Należy również zwrócić szczególną uwagę na  doświadczenie  firm, komunikację z nami oraz przedstawianie niezbędnych dokumentów czy certyfikatów..

Kolejnym kroki którym powinniśmy się kierować przy nawiązywaniu współpracy to przede wszystkim:  spisanie kontraktu handlowego, analiza recenzji klientów, inspekcja fabryki dokonana osobiście lub z naszą pomocą,  kontrola jakości towaru na różnych etapach procesu produkcyjnego a następnie zamówienie próbek produktów.
Dzięki naszej platformie www.uspect.eu i dobranemu zespołowi inspektorów możesz uniknąć wiele nieprzyjemnych sytuacji, a handel z Chinami może stać się twoim najbezpieczniejszym biznesem.

Handel zagraniczny Chin

Na ten moment nie widać nic na horyzoncie co mogłoby zatrzymać dalszy rozwój tej potężnej maszyny eksportu na świecie. Patrząc, że nie wpłynęły na to takie zdarzenia jak pandemia, niedobór energii czy szybko rosnące koszty związane z produkcją na świecie, nic nie wskazuje na jakieś zmniejszenie eksportu.

Dla biznesu to bardzo dobry znak. Możemy zauważyć , że każdego kwartału otrzymujemy sygnały o kolejnej poprawie wymiany handlowej Chin. Niektórym krajom w ostatnim czasie pandemii udało się to sprytnie wykorzystać, ale lider pomimo to odskoczył jeszcze na większą odległość.
Chiny cały czas pracują nad dalszym rozwojem eksportu , podnoszą kompetencje, zdobywają kolejne technologie pozwalające im na rozwój. Biznes potrzebuje takich fabryk, powtarzalnych produktów lub nowości jakie są w stanie dać im stabilny dostawca.

Jak to wygląda od strony Polski. W ostatnim czasie odnotowujemy pogłębianie się deficytu wymiany handlowej. Wielu polskich producentów nadal szuka możliwości wypromowania swoich produktów branży spożywczej, meblarskiej oraz handlu bursztynem. Barierą wejścia w rynek mogą być i często zgłaszane są przez producentów polskich bariery językowe, regulacje prawne czy bariera kulturowa.





Similar Posts