Na czym polega nadzór załadunku kontenera ?

Nadzór załadunku kontenera – z angielskiego „Cotainers Loading Check” (CLC), nazywane również „Containers Loading Inspection” (CLI) – to nic innego jak rodzaj inspekcji, wykonywanej przez niezależną firmę podczas załadunku kontenera w fabryce eksportera. To ważny element całej inspekcji – przeprowadzany w celu między innymi wyeliminowania ryzyka podmiany towaru, zapewnienia, że kontener został wysłany w odpowiednim terminie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oraz że w kontenerze znajdują się towary nieuszkodzone, a ich ilość jest dokładnie taka, na jaką firma umawiała się z Klientem. Inspekcja odbywa się kilka godzin przed planowanym załadunkiem – wtedy, kiedy zamówienie jest już zapakowane, gotowe do ładowania. Jakie elementy sprawdza się podczas załadunku kontenera i na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Proces załadunku kontenera – na czym polega?

Proces załadunku kontenera rozpoczyna się od uproszczonej kontroli jakości próbek – zajmuje się tym oczywiście doświadczony inspektor, który odpowiada za monitorowanie procesu od A do Z. To właśnie jego zadaniem jest dokładne sprawdzenie czy aby na pewno próbki odpowiadają specyfikacji zawartej w kontenerze. Drugim elementem procesu załadunku kontenera jest sprawdzenie opakowania – czyli kartonów eksportowych. Jeśli kartony uległy zniszczeniu lub ich stan nie jest wystarczająco dobry – na przykład przez wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne – inspektor uwzględnia to w swoim raporcie. Zdarza się, że przy sprawdzaniu opakowania zwraca się uwagę również na inne elementy – paletę, folię czy papier Kraft. Kolejnym etapem procesu jest sprawdzenie całkowitej ilości towarów, stanu kontenera, całego procesu załadunku oraz – ostatniego elementu – plomby. Dopiero po całkowitym sprawdzeniu kontenera – inspektor jest w stanie wydać pozytywny raport, dlatego tak ważne jest, aby dokonać odpowiedniego wyboru firmy zewnętrznej.

Nadzór załadunku kontenera – co warto wiedzieć?

Proces załadunku kontenera można opisać za pomocą siedmiu istotnych kroków – pierwszy z nich to wysyłka drogą mailową wypełnionego formularza w celu uzyskania wyceny oraz zamówienie kontroli załadunku. Tymi kwestiami zajmuje się wnioskodawca, czyli importer lub eksporter. Kolejny krok to uzgodnienie planu inspekcji. Następnie – po jego akceptacji – wnioskodawca opłaca umówiony termin inspekcji. Czwartym krokiem całego procesu jest potwierdzenie miejsca oraz daty inspekcji, a następnie – krok piąty, czyli pojawienie się doświadczonego, kompetentnego inspektora w fabryce eksportera. Kolejno – inspektor sprawdza stan towarów, ich ilość oraz opakowania. Całość dokumentuje za pomocą zdjęć. Ostatni, siódmym krokiem całego procesu jest sporządzenie raportu – który zostaje uzupełniony o dokumentację w formie wykonanych wcześniej fotografii. Na podstawie przygotowanego raportu, osoby mające do czynienia z załadunkiem oraz kolejnymi etapami jego przewozu, mogą z powodzeniem stwierdzić czy same w sobie towary oraz sposób ich ładowania jest zgodny z ustaleniami.

Jak wybrać firmę do inspekcji załadunku kontenera?

Wybór firmy do inspekcji załadunku kontenera to ważny krok – dlatego tak istotne jest, aby zdecydować się na firmę świadczącą usługi na możliwie najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw zapracowanym przedsiębiorcom, idąc z duchem czasu oraz nurtem nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań – firma Uspect umożliwia skorzystanie z wygodnej platformy, wspierającej szybką i bezproblemową rezerwację terminu inspekcji. Dzięki łatwej w obsłudze stronie internetowej – z powodzeniem możesz wybrać termin inspekcji dla swojej firmy, a nawet konkretnego inspektora z bazy wielu doświadczonych i kompetentnych osób. Dokonując wyboru – wskazujesz na określony typ usługi (na przykład wyżej wspominaną inspekcję kontenera), jej datę, produkt, który będzie załadowywany oraz fabrykę, w której odbędzie się załadunek. Dzięki możliwości zabookowania daty inspekcji przez Internet – nie musisz tracić czasu na dojazd do miejsca spotkania, długie rozmowy z firmami czy monitorowanie działań inspektora na własną rękę. Korzystając z praktycznej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej – możesz z łatwością monitorować cały proces z każdego miejsca na świecie!

Jak się okazuje – inspekcja w Twojej firmie (również CLC) może być prosta w organizacji. Dzięki przemyślanym, nowoczesnym narzędziom – możesz kontrolować cały proces gdziekolwiek jesteś, mając pewność, że oddajesz inspekcję w najlepsze ręce doświadczonego inspektora. Co interesujące, sam wybierasz go dla swojego przedsiębiorstwa, a po wszystkim otrzymujesz pełen, rzeczowy raport.

A Ty, z jakich nowoczesnych narzędzi korzystasz chcąc umówić inspekcję dla swojej firmy?